English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 88972473
نمابر: ٨٨٩٧٢٤٧٣
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، نرسیده به بلوارکشاورز، پلاک ٣٧،طبقه٦،واحد جنوبی، انجمن ارزیابی محیط زیست ایران.
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417763139
آمار بازدید
مشاهده خبر
امضای پیمان «شکار مسئولانه» در خاورمیانه و آفریقا

به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم کهبه سرپرستی «ناظم الخوری»، وزیر محیط زیست لبنان برگزار شد، پذیرش آئین‌نامهبکارگیری بهترین شیوه‌ها برای گروه‌های شکار و شکارچیان با هدف شکار مسئولانه وحفاظت همه‌جانبه از پرندگان مهاجر مورد توجه قرار گرفت. این مراسم روز پنجم دسامبرسال جاری میلادی (2013) در هتل «کورال بیچ» در لبنان برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «بردلایف»، امضاکنندگان معاهدهشکار مسئولانه، ملزم به بکارگیری آئین‌نامه بهترین شیوه‌ها برای گروه‌های شکار وشکارچیان برای شکار مسئولانه و حفاظت همه جانبه از پرندگان مهاجر شدند. آنها همچنینملزم به بکارگیری برنامه‌هایی برای حفاظت از پرندگان مهاجر و زیستگاه‌های آنهاشدند.

مفاد معاهده شکار مسئولانه شامل موارد ذیل است:

- میل به فعالیت برای احیاء آئین‌نامه‌های سنتی منطقه در شکار و بهبود نقش آنهادر کنترل شکار و سیستم‌های مدیریتی و همین‌طور ترویج فرهنگ شکار مسئولانه

- تصمیم برای ارتقاء همکاری‌های منطقه‌ای و محلی برای افزایش حفاظت پرندگانمهاجر از خطرات ناشی از شکار

- قبول پذیرش آئین‌نامه بهترین شیوه‌ها در موضوع شکار مسئولانه گونه‌های شکاری وحفاظت از پرندگان مهاجر

- پذیرفتن خود به عنوان یکی از نمایندگان پروژه تسهیلات جهانی حفاظت از پرندگانمهاجر و ایفای نقش همراه با سایر شکارچیان منطقه در انتقال پیام‌ به شکارچیانفرامرزی و دادن آگاهی به آنها

- اشتیاق به تسریع شکل‌گیری گروه‌های شکار مسئولانه که منتهی به پذیرش آئین‌نامهبهترین شیوه‌ها در شکار مسئولانه می‌شود.

منبع: ايسنا
تاریخ انتشار: 1392/09/27 - 8:6
شناسنامه انجمن
طراحی و اجرا : شرکت آداک