English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 88972473
نمابر: ٨٨٩٧٢٤٧٣
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، نرسیده به بلوارکشاورز، پلاک ٣٧،طبقه٦،واحد جنوبی، انجمن ارزیابی محیط زیست ایران.
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417763139
آمار بازدید
مشاهده خبر
برآورد ذخایر آبزیان تجاری خلیج فارس آغاز شد

معاون پژوهشی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان گفت: گشت تحقیقاتی برآورد 100 گونه ذخایر کف زی تجاری در آب های استان هرمزگان آغاز شد.

به گزارش زيست بوم و به نقل از ایرنا رضا دهقانی ، روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ماهی سنگسر، شوریده، حلوا سفید، حلوا سیاه، کفشک، میش ماهی، هامور، سرخو و شانک از جمله آبزیان تجاری هرمزگان هستند.

وی بیان داشت: این گشت دریایی تحقیقاتی از منطقه سیریک آغاز و تا نایبند در غرب هرمزگان به پایان می رسد.

معاون پژوهشی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان اظهارکرد: گشت تحقیقاتی دریایی به مدت 25 روز ادامه دارد و میزان ذخایر در 100 ایستگاه خلیج فارس و دریای عمان در محدوده آب های هرمزگان برآورد می شود.

دهقانی افزود: روزانه پس از سه تا پنج بار توراندازی و صید 700 تا 800 کیلو آبزی تجاری درعمق 10 تا 100 متر دریا میزان ذخیره آبزیان بررسی می شود.

وی بیام کرد: تنوع، تراکم و وزن آبزی درهر منطقه از جمله شاخص های برآورد میزان ذخایر است که نتیجه آن به شیلات و صیادان هرمزگانی اعلام می شود.

این مسوول ادامه داد: در آخرین برآورد 80 هزار تن ذخایر آبزیان اعلام شده که 43 هزار تن آن کف زیان تجاری است.

دهقانی افزود: کوسه ماهی، راشگو و هامور از جمله آبزیان در خطر انقراض هستند که صیادان هرمزگان باید از صید بی رویه آن خودداری کنند.

هرمزگان رتبه نخست میزان ذخایر آبزیان تجاری در کشور را دارد.

منبع: زيست بوم
تاریخ انتشار: 1392/09/12 - 13:41
شناسنامه انجمن
طراحی و اجرا : شرکت آداک