English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 88972473
نمابر: ٨٨٩٧٢٤٧٣
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، نرسیده به بلوارکشاورز، پلاک ٣٧،طبقه٦،واحد جنوبی، انجمن ارزیابی محیط زیست ایران.
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417763139
آمار بازدید
مشاهده خبر
یشترین آلوده کننده هوا کارخانجات سیمان هستند

معاون دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست گفت: چنانچه کارخانجات سیمان استانداردها را رعایت نکنند، آلوده‌ترین کارخانجاتی خواهند بود که فعالیت آنها کیفیت هوا را کاهش می‌دهد.
به گزارش افکارنیوز، علیرضا رحمتی اظهار داشت: در کلانشهرها در کنار انجام فعالیت‌های صنعتی؛ فعالیت‌های معدنی نیز وجود دارد که موجب افزایش آلودگی هوا می‌شود.
معاون دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست، افزود: البته با ورود فصل سرما و استفاده از تأسیسات گرمایشی خانگی با وجود بروز پدپده وارونگی هوا، شاهد افزایش آلودگی هوا در این فصل از سال می‌شویم.
وی در ادامه یادآور شد: چنانچه کارخانجات سیمان استانداردها را رعایت نکنند، آلوده‌ترین کارخانجاتی خواهند بود که فعالیت آنها کیفیت هوا را کاهش می‌دهد.
رحمتی با بیان اینکه فعالیت کارخانجات سیمان با آلودگی پساب همراه نیست، بیان داشت: این در حالی است که فعالیت کارخانجات پتروشیمی و پالایشگاهی با آلودگی‌های پساب‌ همراه خواهد بود.
معاون دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد: از آنجایی‌که فعالیت کارخانجات آسفالت، شن و ماسه، سیمان و ... با آلودگی بیشتری در هوا همراه است، از اینرو در شرایط اضطرار کارخانجات مزبور تعطیل می‌شوند.

منبع: زیست بوم
تاریخ انتشار: 1392/08/23 - 15:38
شناسنامه انجمن
طراحی و اجرا : شرکت آداک